10 najpopularniejszych utworów na pierwszy taniec

10 najpopularniejszych utworów na pierwszy taniec w 2021 roku

Wielkimi krokami zbliża się sezon weselny 2022 r. Jestem przekonany, że jesteście już po wyborze swojego idealnego DJa na wesele lub zespołu. Mimo perturbacji udało Wam się już ustalić wszystko z restauracją, fotografem i operatorem kamery. Udało się nawet ustalić plan wesela z DJem, a tu nadal problem z tym pierwszym tańcem.Jeśli macie dylemat czy zatańczyć pierwszy taniec zapraszam do artykułu: Co zamiast pierwszego tańca? Jak go uniknąć na weselu?

Jestem niemal pewny, że to nie koniec zmartwień. Wielu narzeczonych czeka do samego końca z wyborem utworu na pierwszy taniec. Możesz pomyśleć, że nie może to być aż tak trudne. To tylko muzyka przecież. A to nie prawda. 

Z racji wykonywanego zawodu, znam bardzo wiele utworów. Wiele z nich znam na pamięć. Mogę pokusić się o stwierdzenie, że jako DJ na wesele znam znacznie więcej utworów na pierwszy taniec niż „przeciętny” człowiek, ale co z tego. Do bardzo wielu z nich nie dałbym rady zatańczyć „z marszu”, a co dopiero przy rodzinie na środku sali.

I tutaj przybywam „JA”. DJ PERKUSISTA z listą 10 najpopularniejszych utworów granych na ”pierwszy taniec” na weselu. Niektóre utwory na pierwszy taniec zaskakują, niektóre z nich to nic nowego, a są też takie, o których świat zapomniał.

1. Sanah Ten Stan 

Celowo umieściłem Sanah na szczycie tej listy, bo ją uwielbiam. Nie dość, że dziewczyna jest genialna muzycznie i pisze świetne teksty, to jeszcze jest bystra i szczera do bólu. Można ja kochać, można nie lubić, ale nie można odmówić jej pracowitości i stworzenia kolejnego hitu, który wrył się na stałe w umysły melomanów. Lekki, zwiewny i trafiający do serc zakochanych. Taki właśnie jest „ten Stan” Sanah. A ja Cię lubię…

2. Sanave Angel Of …shes

A właściwie A Ti Korita Vu to przepięknie napisana melodia w rytmie walca wiedeńskiego. Nastrojowo bajkowa melodia niesie przez parkiet. Jak pisze o sobie autor utworu:”Muzyka Sanavé ze specjalnie stworzonym językiem dotyka ducha w wyjątkowy sposób. Ten projekt prezentuje charakterystyczny dźwięk z nowym, ale znajome uczucie, które dociera do ludzi w ich snach, pragnieniach, nadziejach i tęsknotach”. Piękna muzyka.

3. Alexandra Burke Hallelujah

Brytyjska aktorka, piosenkarka i tekściarka, wygrała brytyjską a wersję THE X FACTOR. Po tym osiągnięciu wydała singiel „Hallelujah”. Melodia i słowa przez każdego z nas znane napisał i przez lata śpiewał Leonard Cohen. 

Jej wersja tego niezwykle romantycznego i wzruszającego utworu przenika przez słuchacza. Nie jest to zwykle spotykana wersja. Według mnie można doświadczyć niemal duchowego przebudzenia. Dla mnie rewelacja. 

4. Callum Scott i Leona Lewis You Are The Reason

Chłopak urodził się w tym samym roku co ja: 1988 r. Znany jest z uczestnictwa w brytyjskiej wersji Mam Talent. (widać, że Brytyjczycy mają jakąś fabrykę talentów). Leona Lewis dla odmiany wygrała w 2006 r. brytyjski Mam Talent i tak jakoś wyszło, że stała się gwiazdą. Żeby było śmieszniej, nagrali oni wspólnie w 2017 r. utwór You Are The Reason, któy stał się hitem. W Polsce później. Na weselach w Polsce w 2021 r. Dokładnie YES WAS. 

5. Christina Perri A Thousand Years

Kolejnym niezwykle romantycznym utworem jest utwór Christiny Perri. Jakby to powiedział Internet Explorer, utwór wydany całkiem niedawno, bo w 2011 roku. 

Przez 11 lat polski internet zastanawiał się co zrobić tym dziełem i zdecydował: będzie to hit na pierwszy taniec na weselu. No i stało się. Bardzo często narzeczeni wybierali tę piosenkę. Pokochałem ją od pierwszych 50 przesłuchań. Piękna to była piosenka, nie zapomnę jej nigdy. 

6. Frank Sinatra Love And Marriage

Amerykański artysta znany i lubiany na całym świecie. Uznawany za GOAT (NIE ZA KOZĘ), lecz Greatest Of All Time, sprzedając jedyne 150 mln płyt na świecie.
A Ty i tak kojarzysz ten utwór z serialu „Świat według Bundych”. Normalnie SZEJMON JU! 

7. Josh Groban You Rise Me Up

Jest amerykańskim piosenkarzem i aktorem. Tak się składa, że w 2004 roku popełnił utwór You Rise Me Up, który stał się hitem. Do Polski płyta z utworem leciała gołębiem i to właśnie w 2021 i 2022 r. stała się hitem na Polskich weselach.
Utwór kojarzy mi się z bajkową historią. Muzyka troszkę na sznyt Szkocki ze śpiewem na styl arii. Pierwszy raz jak usłyszałem tę piosenkę nie mogłem przyzwyczaić się do nieoczywistej budowy utworu i samego stylu. Z każdym następnym odsłuchaniem lubiłem coraz bardziej. 

8. Ed Sheeran Thinking Out Love

O i tutaj zupełnie coś niespodziewanego. Tak samo niespodziewanego jak to, że Ed Sheeran jest Brytyjczykiem. Jak widać, ten kraj wydaje same perły muzyczne. To dzieło jest niezaprzeczalnym hitem na pierwszy taniec. Sam Ed Sheeran stwierdził, iż chciałby, aby właśnie ten utwór był grany na weselach jak ten pierwszy.
Świetny wokal, dobra gitarka i klimat- to charakteryzuje ten wybitnie romantyczny utwór. Muszę dodać, że był moment, w którym utwór ten był już grany wszędzie. Słyszałem go nawet przy otwieraniu lodówki lub podczas jazdy windą. 

9. Ellie Goulding – Love Me Like You Do

W 2015 r. Ela wydała na świat utwór promujący film “50 twarzy Greya”. Piosenka któa już od lat odbija się od ścian lokali weselnych. Bardzo wiele Par chętnie wybiera właśnie ten utwór, by podkreślić to, jak szczególna dla niego jest ta druga połówka.

10. Lord Huron – The Night We Met

Nie ukrywam, że jestem wielkim fanem serialu „13 Reasons Why” na Netflixie. Uwielbiam tern serial coraz bardziej, mimo że już oglądałem go ostatni raz już jakiś czas temu. Sam serial jest genialny i otoczony taką fajną tajemnicą. Polecam. Oczywiście nie o tym chciałem pisać i nie zdradzę, o czym był. Każdy, kto słyszał ten utwór, od razu kojarzy go z tym właśnie serialem. Można śmiało stwierdzić, że utwór jest wyjątkowy i ma niesamowity magiczny wydźwięk. Według mnie jest to najlepszy niemainstreamowy utwór na pierwszy taniec. Osobiście powiedziałbym, że ten utwór wyciska miłość przez łzy, ale to tylko moje skojarzenie. 

Tak oto zebrałem te 10 najpopularniejszych utworów na pierwszy taniec z poprzedniego sezonu. Możecie śmiało je wziąć pod uwagę, lecz i tak ostateczną decyzję Wy podejmujecie. Ponad Jeśli nie zdecydowaliście się na pierwszy taniec, zapraszam do artykułu traktującego o tym: Co zamiast pierwszego tańca? Jak go uniknąć na weselu? 

Ciekawi mnie, jakie będą trendy muzyczne na pierwszy taniec w sezonie ślubnym 2022/2023. Z moich obserwacji wynika, iż narzeczeni szukają, coraz to wyjątkowych utworów na pierwszy taniec. Nie kierują się do końca listami przebojów. No dobrze. Ktoś powie, że ta lista to kopia topowych list przebojów ostatnich lat, ale to nie moja wina, że te hity na pierwszy taniec zostały wybrane przez fizycznie istniejące osoby. 😀

Nie jedna para miała kryzys podczas wyboru utworu na pierwszy taniec. Pamiętajcie. To ma być Wasz czas, Wasze chwile i Wasz utwór. Bawcie się tak, jakby jutra miało nie być.

5 / 5 - (43 votes)