DJ na wesele, a cena

DJ na wesele, a cena. Ile kosztuje DJ na wesele? Ile kosztuje DJ na poprawiny?

DJ na wesele to nie tylko osoba, która stoi za konsoletą i puszcza na weselu muzykę wybraną przez Parę Młodą. Obecnie DJ na wesele to, ktoś znacznie więcej. DJ na rynku poznańskim musi dać więcej z siebie niż byśmy sobie mogli wyobrazić. Tak naprawdę, by wesele mogło odbyć się zgodnie z wizją Pary Młodej DJ powinien zaplanować i spisać cały przebieg wesela w postaci planu. Jest to niezbędne by, każdy z elementów mógł się pojawić o właściwej porze oraz przy odpowiedniej muzyce.

Samo zaplanowanie przebiegu wesela to nie wszystko. DJ specjalizujący się w obsłudze imprez okolicznościowych, a szczególności wesel musi umieć także posiadać mocno rozwinięte umiejętności konferansjerskie. Występowanie przed gośćmi weselnymi lub też przed publicznością wymaga od niego wiele wyczucia, taktu i biegłości w poruszaniu się w tematach danej imprezy oraz poprowadzenia gości tam gdzie powinni się znaleźć w danym momencie.


Nie można zapomnieć, że to tylko część umiejętności, które dobry DJ na wesele powinien posiadać.·Podczas pracy w tak specyficznych wysokiej rangi warunkach, DJ powinien także, (jeśli Para Młoda zechce) zaproponować i ustalić z PM zabawy, które mogą pojawić się na weselu. W dobrym tonie będzie także, gdy DJ przedstawi całe opisy zabaw i wyjaśni ich przebieg nowożeńcom, by w trakcie wesela nie doszło do delikatnie rzecz ujmując „zaskoczenia”.

Mając już za sobą tak podstawowe elementy warto takiego delikwenta wygooglować. Przecież zależy nam, by na naszym weselu pracował, ktoś, kto ma doświadczenie, a nie „zalicza pierwsze szlify”.
Dobrze by było sprawdzić, jakie opinie pojawiają się na temat DJ, ile wesel szacunkowo przeprowadził oraz na jakim sprzęcie pracuje.
Warto zwrócić uwagę czy DJ w swojej ofercie ma jedno stanowisko czy także może zaproponować coś innego. Może zdarzy się tak, że DJ posiada np. dwa stanowiska w tej samej cenie: jedno stanowisko DJ w stylu GLAMOUR, które idealnie sprawdzi się na wesela w restauracjach, salach bankietowych lub pałacach i stanowisko RETRO, które stylem idealnie wpasuje się w wesela w stodołach, salach biesiadnych lub starych spiżarniach.

W dużej mierze DJ na wesele posiada dobre umiejętności miksu i znajomości muzyki, którą prezentuje. Można to usłyszeć po „przejściach” między utworami. Warto zapytać czy DJ gra na jakimś instrumencie. Wesele z żywymi instrumentami nabiera zupełnie innego wymiaru, gdy słyszymy, że ktoś pracuje na unikalność i brzmienie wesela. Trąbka, saksofon czy gitara to już w zasadzie standard na weselach obok DJ. Może perkusja?

Coraz częściej na „naszych” weselach pojawiają się goście zza granicy i warto, by DJ zapowiadał najważniejsze wesela także w innych językach np. angielskim, niemieckim.

Określenie ceny za usługi DJa na wesele to nie taka prosta rzecz, jaki widać. Zależy to od bardzo wielu powyższych czynników, lecz nie można zapomnieć także o tym, iż cena wahać się będzie w zależności od regionu, w którym szukamy DJa, godzin jego pracy, odległości od miejsca wesela lub atrakcji, które może zaoferować na weselu.
Na rynku poznańskim ceny za DJa na wesele zaczynają się od 1000 zł do nawet 8000 zł za pakiety podstawowe, w którym może być nagłośnienie, oświetlenie i prowadzenie imprezy. Niektórzy DJe wyceniają dodatkowo dojazd, dodatkowe rekwizyty, dekorację sali światłem, wytwornice ciężkiego dymu lub baniek mydlanych. Poprawiny to często także dodatkowy koszt w granicach od 600 do nawet 4000 zł.

Warte podkreślenia jest to by sprawdzić, jakie DJ ma warunki w umowie oraz to, w jakiej formie można zapłacić za wykonaną usługę, czy też pobiera zadatek czy też nie i sama umowa jest wiążąca.

Podjęcie decyzji, kogo wybrać do poprowadzenia najważniejszego wydarzenia w życiu, jakim jest wesele to bardzo ciężka sztuka. Często dużą pomocą są opinie pisane bezpośrednio na dobrej klasy portalach branżowych np. jak weselezklasa.Pl lub także na Google.