Polskie piosenki na pierwszy taniec - najpopularniejsze utwory

Polskie piosenki na pierwszy taniec – najpopularniejsze utwory

Wasz ślub zbliża się coraz większymi krokami, a wybór piosenki na pierwszy taniec dalej spędza Wam sen z powiek? Ten dylemat – coś dynamicznego, szybkiego i wpadającego w ucho, czy może spokojnego, romantycznego i sentymentalnego? Decyzja jest z pewnością trudna, szczególnie gdy dużo utworów Wam się podoba, a piosenka przecież może być tylko jedna. Dzisiaj weźmiemy pod lupę polskie piosenki na pierwszy taniec – najpopularniejsze utwory, które być może również dla Ciebie będą TOP!

Pierwszy taniec – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Pierwszy taniec to wyjątkowa chwila na weselu, w której cała sala należy do nowożeńców, a parkiet przestaje świecić pustkami. Następuje wielkie otwarcie przyjęcia, a tym samym również doskonałej zabawy.

Dlaczego warto zdecydować się na pierwszy taniec grany przez DJ na wesele? Przede wszystkim tę wyjątkową chwilę można potraktować jako prawdziwy symbol miłości, wyraz jedności Pary Młodej i zademonstrowania swojego uczucia. Pierwszy taniec może stać się dowodem na pójście razem przez życie, a jednocześnie wspaniałym momentem do celebracji tego wspaniałego dnia wraz z gośćmi i wspólnego świętowania szczęścia.

Wiele osób decyduje się na zorganizowanie pierwszego tańca ze względu na tradycję i kontynuowanie tej części kultury, która jest związana z obrzędami ślubnymi i kultywowana od lat. Oczywiście warto także wspomnieć o zupełnie luźnej atmosferze, wspaniałej rozrywce i zabawie, czuli pozytywnych uczuciach, które towarzyszą tej właśnie chwili. Podczas spędzania czasu na parkiecie można zaprezentować swoje umiejętności taneczne, a także zachęcić gości do wspólnej zabawy i przełamać w ten sposób „pierwsze lody”.

Polskie piosenki na pierwszy taniec – czym się kierować podczas wyboru?

Zanim wybierzecie konkretny utwór, który towarzyszyć Wam będzie w tle podczas pierwszego tańca ślubnego, warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych kwestii, bezpośrednio wpływających na Waszą ostateczną decyzję.

 • Zastanówcie się nad znaczeniem konkretnej piosenki dla Was i jej odniesieniem do Waszego życia. Czy możecie się utożsamiać ze słowami utworu? Jeśli tak, to znaczy, że jest dobry wybór.
 • Przeanalizujcie Wasze umiejętności taneczne, gdyż niektóre utwory mogą okazać się zbyt szybkie i dynamiczne, przez co łatwiej będzie pogubić się w krokach.
 • Przemyślcie, jaki rodzaj tańca będzie dla Was najkorzystniejszy i sprawdźcie, czy będzie pasował do wybranej przez Was piosenki.
 • Przy wyborze piosenki koniecznie sprawdźcie, który jej moment będzie najodpowiedniejszy, gdyż niektóre utwory są zdecydowanie za długie, przez co trudno będzie przetańczyć je od samego początku, aż do końca.
Para młoda pierwszy taniec

Najpopularniejsze utwory – poznaj TOP 12 polskich piosenek na pierwszy taniec

Poniżej znajdziesz listę 12 polskich piosenek, które doskonale sprawdzą się na pierwszy taniec. Mają interesujący przekaz, nie mówią o nieszczęśliwej miłości, a wręcz przeciwnie – pozytywnie nastrajają i idealnie wpisują się w ślubno-weselny nastrój.

 1. Krzysztof Krawczyk – „Za Tobą pójdę jak na bal”

Ta polska piosenka, która rozpoczyna listę utworów na pierwszy taniec, opowiada o silnej miłości i oddaniu, które jej bohater czuje do drugiej osoby. Tekst wyraża jego pełną gotowość do bezkompromisowego podążania za swoją ukochaną, niezależnie od sytuacji czy miejsca, w którym się znajdą. Utwór ma romantyczny charakter, jest pełen miłości i doskonale ukazuje uczucia, które towarzyszyć Wam będą w tym wyjątkowym dniu.

 1. Skaldowie – „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”

To niezwykle popularna piosenka, którą zna każdy. Utwór opowiada historię miłości, opisuje uczucia, które rodzą się w nas, gdy czujemy, że ktoś nas pokochał – od małych gestów, aż po sygnały płynące z otaczającego nas świata. Tekst jest pełen romantyzmu i nadziei, że prawdziwa miłość spotka każdego, bez wyjątku.

 1. Sobel – „Wyglądasz tak pięknie”

To jedna z najnowszych piosenek tego artysty, która stała się viralowym i niezwykle popularnym utworem, szczególnie wśród młodszej publiczności. Opowiada o miłości, uwielbieniu i szczęściu. To tak naprawdę idealny przykład przyjemnej piosenki typu love song, która doskonale wpisuje się w weselny klimat. Mówi o wspaniałym uczuciu, które rodzi się między dwoma osobami, miłych komplementach i pełnym oddaniu.

 1. Sanah – „Nic dwa razy”

Piosenka ta jest jednym z najgorętszych hitów w ostatnim czasie i wiele osób chętnie nuci ją sobie pod nosem każdego dnia. Opowiada o silnych uczuciach, które mogą połączyć dwie osoby. Jednocześnie również o trudnościach stawianych przez los, z którymi trzeba sobie radzić, a najlepiej robić to wspólnie i doceniać każdą chwilę, gdyż „nic dwa razy się nie zdarza”.

 1. Maria Sadowska i Kayah – „Kocham Cię”

Tekst piosenki opowiada o silnych uczuciach i wyznawaniu miłości drugiej osobie – tej jedynej i wybranej. Utwór jest wyrazem oddania, namiętności i pragnienia, a także w subtelny sposób ukazuje piękno i moc miłości, która może przewyższać wszystko inne. Jest to utwór romantyczny, który znakomicie pasuje na pierwszy taniec.

 1. Sylwia Grzeszczak – „Kiedy tylko spojrzę”

Piosenka ta jest utworem o prawdziwej miłości. Tekst opowiada o chwili, gdy spojrzenie na ukochaną osobę wywołuje intensywne uczucia i wzbudza ogromne emocje. Utwór porusza temat zakochania i bezgranicznego oddania drugiej osobie, która staje się dla nas sensem życia. Tekst piosenki mówi również o tym, że  świat staje się piękniejszy i pełen nadziei, gdy tylko spotkamy właściwą osobę na swojej drodze.

 1. Andrzej Piaseczny – „Śniadanie do łóżka”

„Śniadanie do łóżka” to kolejny utwór o miłości, a jeszcze bardziej o trosce o drugą osobę – o dbaniu o jej komfort, poświęceniu i robieniu mniejszych i większych przyjemności. To romantyczny obraz idealnego związku, który zwraca uwagę na najważniejsze wartości.

 1. Anna Jantar – „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc”

Ten utwór to prawdziwy klasyk, który mówi o radości, wolności i pragnieniu tańca z ukochaną osobą przez całą noc. Tekst piosenki opowiada o chwili, gdy główna bohaterka pragnie spędzić całą noc tańcząc i bawiąc się z osobą, którą kocha. Atmosfera piosenki jest radosna, wypełniona euforią i miłością, a jednocześnie wyrazem szczęścia i pragnienia drugiej osoby. Dodatkowo udowadnia, jak wiele przyjemności może sprawić wspólna zabawa i tańczenie.

 1. Lady Pank – „Zawsze tam gdzie Ty”

Czy jest ktoś, kto nie kojarzy tego utworu? Najprawdopodobniej nie, w czym nie ma nic dziwnego, gdyż jest niezwykle melodyjny, emocjonalny i refleksyjny. Mówi o miłości i tęsknocie za drugą osobą. Tekst piosenki opowiada o silnych uczuciach i potrzebie bycia z ukochanym lub ukochaną, bez względu na odległość czy przeciwności losu. To również ponadczasowy klasyk, który doskonale pasuje na pierwszy taniec i każdy z pewnością będzie go chętnie nucił w tej wyjątkowej chwili – nie tylko Wy, ale również Wasi goście.

 1. Seweryn Krajewski – „Czekasz na tę jedną chwilę”

Tekst piosenki opowiada historię osoby, która cierpliwie czeka na tę jedną chwilę, która może zmienić wszystko – dla Was to może być właśnie dzień ślubu. Piosenka porusza tematykę nadziei, determinacji i wierzenia w spełnienie marzeń. Ponadto jest wyrazem optymizmu, motywacji i wewnętrznej siły, które pomagają nam wytrwać w dążeniu do celu i w trudnych chwilach.

 1.  Kombi „Słodkiego, miłego życia”

Ten utwór Kombi mówi o pozytywnym podejściu do życia i czerpaniu radości z drobnych przyjemności. Tekst piosenki opowiada o cieszeniu się każdym dniem i docenianiu piękna otaczającego nas świata. Zachęca też do doceniania małych rzeczy, które pozwalają osiągnąć szczęście i spełnienie. Między wersami utwór podkreśla znaczenie miłości i przyjaźni, dzięki którym życie staje się lepsze.

 1.  Sumptuastic – „Kołysanka”

„Kołysanka” to utworem o miłości, tęsknocie i oddaniu dla drugiej osoby. Tekst piosenki opowiada o chwili, gdy główny bohater zwraca się do ukochanej osoby, uspokajając ją i zapewniając, że będzie z nią, niezależnie od przeciwności losu. Zatem piosenka ta może być Waszym znakomitym początkiem, który rozpoczyna na dobre wspólne kroczenie przez życie. Niesie również przekaz o silnej więzi emocjonalnej między dwiema osobami, której celem jest zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa w trudnych momentach.

FAQ:

 1. Dlaczego warto zdecydować się na pierwszy taniec?

Pierwszy taniec z pewnością podkreśli rangę tego wyjątkowego dnia, który będzie dla Was najważniejszym momentem w życiu. Ponadto pozwoli kultywować znaną od lat tradycję i zademonstrować swoje uczucia. Można go traktować jak prawdziwy symbol miłości i moment celebracji Waszego szczęścia, a jednocześnie również doskonałą zabawę.

 1. Czym się kierować podczas wyboru piosenki na pierwszy taniec?

Podczas wyboru polskiej piosenki na pierwszy taniec, warto kierować się jej znaczeniem oraz tym, czy możecie utożsamić się z jej słowami. Dodatkowo warto dopasować utwór pod względem tempa do Waszych umiejętności tanecznych i wybrać odpowiedni moment, gdyż niektóre piosenki są zbyt długie na pierwszy taniec, gdy będą puszczane od A do Z.

 1. Jakie polskie utwory na pierwszy taniec okażą się strzałem w dziesiątkę?

Warto wybrać polskie piosenki na pierwszy taniec, które definiują idealną miłość, mają interesujący przekaz, są emocjonalne, romantyczne i pozytywne. Wśród nich można wymienić piosenkę  „Za Tobą pójdę jak na bal”, „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „Nic dwa razy”, „Kocham Cię”,  „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc” czy  „Zawsze tam gdzie Ty”.

5 / 5 - (23 votes)