co gra dj na wesele

Co gra DJ na weselu?

Muzyka towarzyszy nam od wielu lat. Początkowo jako dudnienie w bębny, teraz jako skomplikowane zestawienia dźwięków, za które odpowiadają artyści, przeplatanych z tymi zaprojektowanymi w całości przez komputer. Muzyka, niezależnie od jej typu czy przesłania, zawsze łączy ludzi, z tego względu jest nieodzownym elementem niektórych uroczystości. Co gra DJ na wesele? Rozwiewamy wątpliwości!

Muzyka weselna – czy wesele bez DJa to dalej wesele?

Przyjęcie weselne jednym gościom kojarzy się w głównej mierze z pysznym jedzeniem, możliwością spotkania z najbliższymi znajomymi bądź rodziną, a także drinkami i zabawą aż do samego rana. Część osób na tym przyjęciu widzi jednak zupełnie inną zaletę – możliwość głośnego słuchania ciekawej muzyki, tańczenia w rytm interesujących bitów i wreszcie pokazania na parkiecie swoich umiejętności. Fakt ten nie powinien dziwić.

Uwielbiamy muzykę! To cecha głęboko zakorzeniona w naszej podświadomości. Repertuarów swoich ulubionych wykonawców z tego względu słuchali zarówno nasi dziadkowie, jak i aktualnie słuchają nasze dzieci – dosłownie każde pokolenie. Oczywiście popularni artyści są zupełnie inni, podobnie jak różne będą style, jednak taka sama zabawa będzie płynąć ze słuchania swoich ulubionych kawałków.

Czy gość weselny potraktuje jako udane wesele uroczystość, na której nie było muzyki? No cóż – z całą pewnością nie. Muzyka to odwieczny towarzysz każdej dobrej zabawy, na której goście i organizatorzy cieszą się dobrymi humorami oraz liczą na wspaniale spędzony czas. Wesele jest jedną z nich.

Zespół muzyczny czy doświadczony DJ?

Podstawowym kłopotem, z którym z pewnością będą borykać się państwo młodzi, jest wybór oprawy muzycznej. Niestety duża trudność wynika w głównej mierze z wielu różnic pomiędzy DJ na wesele oraz zespołem muzycznym. Warto je poznać bliżej i wybrać taki plan wesela, który będzie odpowiadał zarówno gościom, jak i państwu młodemu.

Zespół muzyczny

To klasyka klasyki i zarazem do niedawna jeden z najpopularniejszych wyborów wśród państwa młodych. Dlaczego do niedawna? Otóż jeszcze kilka lat temu dostęp do muzyki przechowywanej na elektronicznych nośnikach był bardzo ograniczony, by nie powiedzieć, że niemożliwy. Zatem jedynym sposobem posłuchania ciekawych kawałków na Waszym weselu mogłoby być wynajęcie zespołu muzycznego. Czy to dobre rozwiązanie? I tak, i nie. Tak, gdyż artyści są poniekąd realnymi uczestnikami imprezy, dają pokaz „na żywo” i reagują na zachowanie i emocje gości weselnych. Nie, gdyż mają ograniczony repertuar, który nie zawsze spodoba się uczestnikom i organizatorom, a także cena za ich usługi nie należy do zbyt niskich. Członkowie zespołu nie zawsze chętnie podchodzą do zmian, a w wielu przypadkach ich repertuar jest stały i nie podlega negocjacjom.

Dobry DJ

Wynajęcie DJ-a ma zupełnie inną charakterystykę, a tym samym zalety. Osoba, która zasiądzie za konsoletą, jest doskonale obyta w każdym typie muzyki – nie tylko w jednym gatunku, jak zespół grający z prawdziwego zdarzenia. DJ nie ma swojego repertuaru – każdy dopasowuje do państwa młodych i ich oczekiwań oraz wymagań. Z tego względu prawidłowo dobrana muzyka przez profesjonalistę zawsze pasuje do stylu imprezy i jej motywu przewodniego.

To mogłoby się wydawać wybór doskonały jedynie dla młodszych gości i fakt ten nie powinien dziwić. Mają dzięki temu możliwość posłuchania kawałków z TikToka czy YouTubowych kanałów swoich ulubionych twórców. Jednak z usług DJ-a mogą także skorzystać ci nieco starsi goście. Będą mogli wymienić nieznany zespół grający na rzecz artystów ze swojego pokolenia, których siłą rzeczy na żywo nie da się posłuchać.

Da się jednak połączyć oba światy. DJ Perkusista to artysta, który łączy muzykę puszczaną z głośników z prawdziwą perkusją. Połączenie tego typu potrafi zadziwić i nakłonić do tańca nawet największych sceptyków, którzy raczej nie przepadają za skocznymi kawałkami. Charakterystyczne uderzenia i głęboko basowe pomruki potrafią wypchnąć na parkiet każdego, niezależnie od wieku czy gustu muzycznego.

Jakie piosenki gra DJ na wesele?

No cóż – to ogromny problem i zarazem zagwozdka, z którą ciężko sobie poradzić bez specjalisty. Dobry DJ z odpowiednio dużym doświadczeniem w branży muzycznej doskonale wie, jak zorganizować całe wesele i co zrobić, aby goście byli w pełni zadowoleni z oprawy.

  • Muzyka dla młodzieży – coraz częściej ludzie młodzi organizują wesela dla swoich najbliższych przyjaciół. Jedni ze względu na oszczędność pieniędzy wynikającą z mniejszej liczby gości, a inni z powodu niezbyt przyjemnych stosunków z rodziną. Tak czy inaczej – przy zespole grającym wybór jest ograniczony. W przypadku DJ-a jest zgoła odwrotnie. Warto uzgodnić repertuar przed rozpoczęciem imprezy, przekazać wszystkie informacje na temat swoich ulubionych kawałków oraz poszczególnych artystów i istotne szczegóły, np. brak śpiewu czy wyłącznie głośny bas, bez wyższych tonów.
  • Muzyka dla nieco starszych osób – w tym przypadku wybór niestety będzie nieco bardziej kłopotliwy. Zaspokojenie gustu starszych osób bywa dość trudne, gdyż ówczesne upodobania muzyczne bywały bardzo różnorodne. Warto ustalić listę przebojów wraz z kilkoma najważniejszymi gośćmi, nie tylko z państwem młodym, którzy mogą mieć jeden, wyrobiony od lat styl, który zamyka inne drogi.
  • Muzyka uniwersalna – wesele, na które zaprosiliśmy zarówno nieco starszych, jak i tych młodszych gości, wymaga różnorodnego repertuaru. Dobry DJ, w tym oczywiście DJ Perkusista, doskonale zna wszelkie oczekiwania gości weselnych. Nie wszyscy DJ-e tacy są. Utarte ścieżki w kwestii muzyki potrafią narobić wiele szkód, dlatego warto, aby dobrana muzyka trafiała w gust wszystkich uczestników wesela. To możliwe jedynie wtedy, gdy DJ grał będzie muzykę odpowiednią dla każdego.
czego nie gra dj na wesele

Co gra DJ na wesele?

Co gra DJ na wesele? Odpowiedź na to pytanie zależy od indywidualnych ustaleń. Wszystko się różni – zarówno gusty muzyczne, jak i czas trwania imprezy czy też charakterystyczne i nietypowe oczekiwania gości. Zawsze jednak pytanie, jakie piosenki gra DJ na wesele, warto zadań państwu młodemu – to oni w głównej mierze są za nie odpowiedzialni. Dobry DJ powinien jednak zaproponować piosenki, które będą pasować do charakteru wesela.

Czego nie gra DJ na wesele?

Pytanie czego nie gra DJ na wesele również jest zależne od gości oraz państwa młodych. Wbrew pozorom „zakazów” jest wiele – wynikają z wielu różnych pobudek, w tym także tych bardzo nietypowych. Państwo młodzi mogą zrezygnować z muzyki, która źle im się kojarzy. Może to być ulubiony artysta nieżyjącego już rodzica, kawałek uwielbiany przez byłego partnera czy też piosenka, która szła w radiu podczas otrzymania nieprzyjemnej informacji. Powodów może być bardzo wiele, a dobry DJ powinien uznać je wszystkie za równie istotne.

Wesele bez Disco-Polo

Wesele kojarzy się wielu osobom przede wszystkim z wiejską potańcówką. Nic bardziej mylnego – współczesne imprezy weselne organizowane w duchu dobrej i nowoczesnej zabawy wyglądają zupełnie inaczej. Szczególnie dużą różnicą jest kwestia muzyki. Do niedawna wesele bez Disco Polo było odstępstwem od reguły, podczas gdy obecnie staje się nowym porządkiem w świecie weselnym. Szczególnie młodzi odsuwają się od tego typu muzyki na rzecz elektronicznych bitów, ciekawych gitarowych riffów czy rockowych przebojów. Oczywiście to nie zawsze dobry wybór. Starsi ludzie doskonale kojarzą czasy, w których disco polo cieszyło się szczególnie dużą popularnością, pójdą na imprezę weselną bez tego typu muzyki dość niechętnie.

Jaka muzyka na wesele zadowoli zaproszonych gości weselnych?

Jeśli zastanawiasz się, jaka muzyka na wesele będzie odpowiednia, to koniecznie:

  • zapytaj DJ-a o obecnie obowiązujące trendy,
  • podpytaj gości o ich gust muzyczny,
  • zapytaj ich także o znienawidzone kawałki, przy których nie będą się bawić,
  • wybierz wraz z DJ-em muzykę, która spełni oczekiwania gości i samych organizatorów,
  • dokonaj w niej zmian na kilka dni przed weselem – bardzo często najciekawsze pomysły mogą wpaść do głowy w dosłownie ostatniej chwili.

W ten sposób każdy uczestnik imprezy będzie zadowolony. Przynajmniej w teorii – w praktyce niestety bywa różnie. Na każde wesele DJ przygotowuje co prawda zakres puszczanej muzyki, jednak może wśród gości znaleźć się osoba, która szczególnie źle oceni przygotowaną przez nas playlistę. To nie błąd, a cecha typowa dla imprez organizowanych na kilkadziesiąt czy kilkaset osób.

Dobre wesele – DJ się opłaca!

Reasumując, warto skorzystać z usługi DJ Perkusisty i skomponować wesele na miarę Waszych potrzeb. Istotną zaletą współpracy jest doskonała komunikacja, nieograniczona wiedza muzyczna oraz korzystne cenniki, dzięki którym możemy zaprojektować całą imprezę w taki sposób, aby większość gości bawiła się tak, jak nigdy wcześniej. Z DJ Perkusista impreza marzeń to nie obietnice nie do spełnienia – to po prostu realny plan!

4.5 / 5 - (37 votes)