Jak znaleźć dobrego DJ na wesele

Jak znaleźć dobrego DJ w Wielkopolsce? Na co zwracać uwagę, jak szukać i jakie pytania zadawać?

Muzyka ma ogromny wpływ na samopoczucie gości weselnych. W jednym momencie sentymentalna, w kolejnym relaksująca, a chwilę później – energetyczna i zachęcająca do zabawy. Wie o tym coraz więcej narzeczonych, którzy chcą przeżyć idealną ceremonię ślubną. Niemałym problemem jest jednak znalezienie DJ-a, który będzie w stanie sprostać ich oczekiwaniom. Jak znaleźć dobrego DJ na wesele w Poznaniu i całej Wielkopolsce? Skorzystaj z naszych wskazówek!

Profesjonalny DJ czy zespół muzyczny?

Pierwszym problemem przyszłych państwa młodych jest z całą pewnością wybór odpowiedniej osoby bądź zespołu, który zaopiekuje się weselną oprawą muzyczną. Do niedawna największą popularnością cieszyły zespoły muzyczne. Teraz jednak powoli, lecz sukcesywnie, zastępują je DJ-e.

  • Zespół muzyczny to rozwiązanie zakorzenione w naszej tradycji już na dobre. Na uczucie, które towarzyszy gościom i państwu młodemu z rozbrzmiewającej na żywo orkiestry, wielu z nas czeka z niecierpliwością. Poza muzyką, którą artyści grają na żywo, zespół ma kilka słabych stron. Należy do nich między innymi wysoka cena, jak i granie wyłącznie takich utworów, w których artyści dobrze się czują. Organizatorzy wesela nie mają zatem zbyt dużego wpływu na to, przy jakiej muzyce będą bawić się weselni goście. Repertuar jest bowiem zazwyczaj sztywny.
  • Coraz większą popularnością cieszą się usługi DJ-a na weseleDJ Perkusista, który obecnie jest znacznie lepszym wyborem niż zespół. Poza wspomnianą wyżej ceną do zalet należy także uniwersalność. DJ to prawdziwy artysta, który doskonale zna każdy gatunek muzyki, potrafi dopasować jej rytm oraz przesłanie do aktualnej sytuacji na parkiecie, a nawet zmieniać uczucia ludzi i wpływać na ich nastrój. Czasy, kiedy DJ grał wyłącznie muzykę wybraną przez nowożeńców ze smartfona podłączonego do zewnętrznego systemu nagłośnieniowego, już dawno odeszły w zapomnienie. Obecnie wesele wcale nie musi kojarzyć się z jednostajną, zapętloną muzyką – teraz utwory dobry DJ dostosowuje do otoczenia i wzmacnia w ten sposób przyjemną, radosną, uczuciową atmosferę.

Dla wielu osób dobór muzyki podczas wspólnej zabawy ma ogromny wpływ na to, jak zostanie zapamiętany ten dzień przez gości weselnych oraz nowożeńców. Z tego względu dobry DJ wspólnie z organizatorami powinien wybrać optymalną muzykę, poznać oczekiwania państwa młodych oraz charakterystykę gości weselnych. Inne kawałki wpadną w gust młodzieży, a inne seniorom.

Jak znaleźć dobrego DJ na wesele w Poznaniu – spiesz się!

Jak szukać DJ-a? Przede wszystkim odpowiednio wcześnie. Prawdziwi artyści doskonale znani w biznesie weselnym są dosłownie rozchwytywani, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsze zabukowanie terminu – nawet z rocznym lub dłuższym wyprzedzeniem. To bardzo ważny podpunkt, o którym niestety wielu zapomina. W rezultacie może okazać się, że wybrany zawczasu faworyt nie będzie mógł uczestniczyć w Waszym weselu. To oznacza jedno – zrewidowanie swoich oczekiwań i poszukiwanie kogoś „na zastępstwo”, co w przypadku ceremonii weselnej jest niewybaczalnym błędem, który może negatywnie wpłynąć na całą zabawę.

DJ na wesele w Wielkopolsce – przeszukaj całą sieć

Internet to kopalnia wiedzy, w której znajdują się tysiące mniej i bardziej interesujących rekomendacji. Warto przeanalizować najważniejsze strony internetowe, przejrzeć fora, zapoznać się z niektórymi social mediami oraz portalami branżowymi, których to w sieci jest całe mnóstwo. Dużą zaletą poszukiwań w Internecie jest to, że większość znalezionych informacji związanych z danym DJ-em zostało napisanych przez prawdziwych klientów, którzy z całą pewnością korzystali z jego usług.

  • Fora – to coraz bardziej zapominane miejsce w sieci, które ustępuje mediom społecznościowym w kwestii zaangażowania społeczności, jednak w dalszym ciągu istotne podczas poszukiwań. Na forach przeznaczonych dla przyszłych nowożeńców udzielają się pojedyncze osoby i całe grupy, które mogą dać nam wiele wskazówek dotyczących DJ-a znanego w danej okolicy. Wystarczy zapytać forumowiczów lub przeczytać już istniejące tematy.
  • Social Media – to, podobnie jak w powyższym przypadku, miejsce w sieci również prowadzone przez zwykłych ludzi z tą jednak różnicą, że niektóre fanpage są wielokrotnie bardziej popularne niż fora. Zapytaj członków danej grupy o to, czy w okolicy nie znajduje się jakiś znany, lubiany i doświadczony DJ, który będzie mógł poprowadzić Wasze wesele.
  • Google – chyba nie ma innej aż tak popularnej strony internetowej, na której można wyszukać dosłownie wszystko – w tym odpowiedź na pytanie, jak znaleźć dobrego DJ na wesele w Poznaniu i całej Wielkopolsce. Wpisując interesującą frazę w belkę wyszukiwania, z pewnością znajdziesz artystę ze swojego regionu, który z przyjemnością zajmie się Twoim weselem.
  • Portale branżowe – w sieci znajduje się wiele portali branżowych, przeznaczonych zarówno dla organizatorów, jak i gości weselnych czy firm, które zajmują się usługami weselnymi. Na tego typu portalach można z łatwością znaleźć DJ-a, który nagłośni wymarzone wesele. DJ-em powinien być profesjonalista, a ten z całą pewnością ogłasza się na znanych i lubianych portalach.
  • Portale ogłoszeniowe – niektórzy najchętniej wystawiają swoje usługi na portalach ogłoszeniowych. To dla nich dobre rozwiązanie, gdyż ogranicza koszty na zakup i utrzymanie własnej domeny, lecz także świadczy o nikłym profesjonalizmie. Własna witryna jest tego zupełnym przeciwieństwem i z reguły oznacza, że DJ angażuje się w rozwój własnej marki.

Usługi DJ w Poznaniu – odwiedź targi ślubne

Jeśli organizujecie wesele, koniecznie odwiedźcie również targi ślubne. To spotkania i eventy firm pracujących w tej branży, w których uczestniczą czasami także DJ-e – również Ci najbardziej znani w całym środowisku. W ten sposób można niezobowiązująco zapytać artystę o kilka najważniejszych kwestii, w tym np. o terminy lub przebieg zabawy, a także ustalić wstępną datę spotkania w celu ustalenia szczegółów.

Wynajęcie DJ w Wielkopolsce – warto skorzystać z polecenia znajomych?

Zdecydowanie tak, ale tylko w pewnym stopniu. Jeśli masz znajomych, którzy całkiem niedawno organizowali swój ślub i korzystali z usług dobrego DJ-a, to być może warto będzie poprosić ich o kontakt do artysty. Niestety nie zawsze to rozwiązanie okazuje się najlepsze. Niektórzy nowożeńcy podchodzą do kwestii muzyki dość rygorystycznie, inni z kolei nie zwracają na nią żadnej uwagi i wiele wybaczają.

Wybieramy najlepszego DJ-a na wesele!

Jeśli już wiesz, jak znaleźć dobrego DJ na wesele, koniecznie przed ostatecznym podpisaniem umowy skontaktuj się z nim i uzgodnij wszelkie istotne szczegóły dotyczące całej zabawy.

  • Zadawaj pytania do DJ-a

Bardzo istotne są pytania do DJ-a, które powinno się zadać na długo przed ostatecznym nawiązaniem współpracy. Zapytajcie o ostateczne koszty, o możliwość przedłużenia wesela, o dotychczasowe doświadczenie czy też o to, czy realizuje zabawy weselne i czy ma sprzęt, którym będzie w stanie nagłośnić nawet największą salę weselną. DJ Perkusista z pewnością odpowie na wszystkie – nawet te, które z pozoru będą wydawać się trudne i skomplikowane.

  • Nie bój się konfrontacji

DJ-e nie są nieomylni – jeśli zastanawiasz się, jak sprawdzić DJ na wesele, koniecznie wejdź z nim w dyskusję, szczególnie gdy wydaje Ci się, że się myli. Czasami warto wyjść ze swojej strefy komfortu i zwrócić uwagę na błędy popełniane przez artystę i ewentualnie zwrócić mu uwagę na kwestie, które trapią Cię w trakcie rozmowy.

  • Negocjuj stawki i godziny

Wesele to bardzo kosztowne przyjęcie. Nie dziwi zatem fakt, że większość par młodych poszukuje możliwości obniżenia kosztów poniesionych na prowadzenie wesela. Warto negocjować stawki, czasami także zbić cenę na podstawie konkurencji lub zmniejszenia liczby usług do zrealizowania.

FAQ:

Jak znaleźć dobrego DJ na wesele w Wielkopolsce (w Poznaniu)?

Jak szukać DJ’a? Koniecznie zacznij od przeszukania internetu, a właściwie od najpopularniejszych forów, grup w Social Mediach i branżowych portali. Warto także odwiedzić eventy branżowe, np. organizowane co roku targi ślubne.

Jakie pytania do DJ warto zadać przed podpisaniem umowy?

Pytania do DJ są bardzo istotne z punktu widzenia współpracy. Warto zapytać o temat zabaw weselnych, o dotychczasowe doświadczenie i o to, czy będzie w stanie spełnić wszelkie oczekiwania nowożeńców przez cały czas trwania zabawy.

Jak sprawdzić DJ na wesele?

Aby sprawdzić DJ-a na wesele, warto zapoznać się z jego dotychczasowymi realizacjami, klasą sprzętu nagłośnieniowego oraz wiedzą na temat muzyki z preferowanych lat. Warto, aby pytania do DJ zadawała młoda para, nie ktoś z rodziny bądź zewnętrzny organizator przyjęcia.

5 / 5 - (15 votes)