Do której gra DJ na weselu

Do której gra DJ na weselu?

Wiele par podczas organizowania swojego wesela zastanawia się przede wszystkim nad wyborem osoby, która zajmie się obsługą uroczystości od strony muzycznej. Do niedawna najczęściej decydowano się na zespół grający. Teraz jednak coraz chętniej wybieramy na wesele DJ-a. Skorzystanie z jego usług jest doskonałym rozwiązaniem. Do której gra DJ na weselu? Warto ustalić to jeszcze przed rozpoczęciem współpracy.

Czy wynajęcie DJ-a na wesele to dobre rozwiązanie?

Dla wielu osób muzyka weselna to najważniejszy aspekt tego rodzaju przyjęcia – wpływa na samopoczucie gości oraz nowożeńców. Dźwięki mogą pobudzać, nastrajać pozytywnie i zachęcać do długiej i wyczerpującej zabawy lub odwrotnie – skłaniać do refleksji. Są zatem kluczowe w tworzeniu odpowiedniej atmosfery, a wybór oprawy muzycznej może w dużej mierze zmienić sposób przeżywania przez gości każdej chwili spędzonej na parkiecie do białego rana lub przy stole weselnym.

Na weselach liczy się wszystko – nawet najmniejsze szczegóły mogą mieć duże znaczenie i wpływać w pewnym stopniu na to, jak dana uroczystość zostanie zapamiętana przez gości i samych nowożeńców.

DJ w roli wodzireja, który sam wybiera repertuar i uzgadnia plan działań z przyszłymi małżonkami, to znakomity wybór. Ogromne doświadczenie, dobre poczucie rytmu, nieograniczona znajomość gatunków muzycznych oraz szeroka wiedza na temat wszystkich znanych i niszowych artystów sprawia, że para młoda wraz z gośćmi mogą bawić się tak, jak nie bawili się nigdy wcześniej. Co więcej, wszystkie aspekty zabawy można ustalić z DJ-em jeszcze na etapie wstępnego planowania, a tym samym zorganizować spersonalizowaną zabawę dostosowaną do potrzeb nowożeńców.

Udane wesele – DJ czy zespół muzyczny?

Najpopularniejszym rozwiązaniem wśród nowożeńców stanowił do niedawna zespół weselny składający się z kilku lub nawet kilkunastu osób. Prawie każdy na swoim weselu miał grupę utalentowanych fanów muzyki, którzy dawali ciekawe pokazy swoich umiejętności podczas występów na żywo przed weselną publicznością. Jednak zespół grający na weselu ma kilka wad.

Przede wszystkim zespół gra tylko swoją ściśle wyselekcjonowaną i zaplanowaną muzykę oraz ewentualnie inne znane i powszechnie znane utwory – z całą pewnością nie zagra takich, które kojarzy ze słyszenia gość weselny bądź Para Młoda. Ponadto wykorzystanie niektórych podkładów muzycznych nie musi wpadać w gust uczestników imprezy na Waszym weselu. Listę utworów można jednak przygotować zawczasu na etapie wstępnych ustaleń i choćby w niewielkim stopniu zmniejszyć ryzyko zupełnego nietrafienia w kwestii gatunku muzyki i jej wpływu na dany moment.

Teraz jednak w trakcie organizacji wesela coraz śmielej decydujemy się na inne rozwiązania, które stanowią odejście od ogólnie przyjętej normy. DJ na weselu to znakomity wybór i to nie tylko dla młodzieży, lecz także dla starszych osób – mogą one tańczyć w objęciach ukochanej lub ukochanego do rytmu ulubionego kawałka Depeche Mode. Młodzi z kolei będą chętnie poskakać do bitów utworów znanych z TikToka. Brzmi świetnie – i to nie tylko w przenośni.

DJ puszcza muzykę dostosowaną do danej sytuacji i to jego przewaga względem zespołów. Może zmienić utwór w mgnieniu oka np. podczas ciekawej przemowy gościa weselnego lub w chwili, gdy nowożeńcy przy użyciu projektora wyświetlą zdjęcia lub filmy z ich życia. Może też dopasować rodzaj muzyki do gustu większości gości i zżyć się w ten sposób z uczestnikami imprezy.

Czym się kierować podczas wyboru DJ-a na wesele?

Zanim dowiemy się, do której gra DJ na weselu, koniecznie wybierzmy odpowiedniego artystę. Przyjęcie weselne stawia mu bardzo duże wymagania. Przede wszystkim DJ odtwarza muzykę, dlatego ważne jest, aby miał w zanadrzu przygotowany utwór na każdą okoliczność. Zarówno te radosne bity, które rozbudzają salę na całą noc, jak i te nieco spokojniejsze, które pozwolą się wyciszyć w chwili spożywania uroczystych posiłków lub przemówień.

Należy zadbać o doskonałe samopoczucie wszystkich gości weselnych, dlatego w repertuarze powinien znaleźć się cały przekrój gatunków muzyki – od disco polo, aż po dance i rocka. Warto przed podjęciem współpracy uzgodnić każdy najmniejszy szczegół. Bardzo istotna jest oprawa pierwszego tańca. Muzyka w tej podniosłej chwili powinna być znana na długo przed całą imprezą. Tylko wtedy nowożeńcy będą mogli dopasować do niej swój układ taneczny.

Ile godzin gra DJ na weselu

Doświadczony DJ rozkręci całą imprezę

W trakcie wesela liczy się jak najlepsza zabawa. Z tego względu odpowiednio dobrana muzyka powinna znakomicie dopełniać przyjęcie – stanowić dla niego doskonałe tło. Dla przykładu podczas oczepin warto postawić na humorystyczne kawałki, skoczne nuty i wpadające w ucho teksty. Pod koniec imprezy sprawdzą się z kolei mocne uderzenia, basowe pomruki i intensywne bity, które rozbudzą gości i zachęcą do zabawy aż do białego rana.

Na każdym weselu powinno liczyć się jednak to, aby dobry DJ grał muzykę odpowiednią do oczekiwań swoich klientów. Co to oznacza? Inny zestaw piosenek sprawdzi się dla młodzieży, a inny dla starszych osób. Warto rozgraniczyć te dwie grupy i podarować im to, co najlepsze – muzykę idealnie wpisującą się w ich gust, co wiąże się z indywidualnym podejściem.

Doświadczy DJ może sprawić, że na weselu zapanuje świetna atmosfera. Dokładając do tego możliwość zagrania na perkusji, można zorganizować zabawę, która zapadnie w pamięć na wiele kolejnych lat.

Ile godzin gra DJ na weselu standardowo?

Wstępnie przygotowany plan wesela zazwyczaj obejmuje usługę DJ-ską trwającą do 3 lub 4 godziny nad ranem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby ją przedłużyć. Oczywiście wspomniany czas trwania wspaniałej imprezy z nagłośnieniem to ogólnie przyjęty standard, wedle którego pracują obecnie praktycznie wszyscy DJ-e znani w tej branży.

Oczywiście nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co wydarzy się już na przyjęciu weselnym i jak będą się bawić wszyscy uczestnicy. Być może 3 lub 4 godzina nad ranem to będzie dopiero początek, a wesele przedłuży się aż do przedpołudnia kolejnego dnia?

Czy można przedłużyć wesele?

DJ-e są utalentowanymi osobami z doskonałym i zapleczem technicznym. Ponadto są również chętni do rozmów i z pewnością przystaną na propozycję przedłużenia wesela. Nie inaczej jest z naszą firmą. Wystarczy uzgodnić nowy czas i zaproponować DJ-owi jeszcze w trakcie trwania wesela przedłużenie usługi. Najlepiej jednak porozmawiać o tym, czy można przedłużyć wesele, już na etapie ustaleń z DJ-em. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które jednak nie obciążą nadmiernie budżetu nowożeńców.

Sprzęt już został rozmieszczony, dlatego też można zdecydować o wykorzystaniu nowego repertuaru i przedłużyć imprezę na tyle, ile tylko chcesz. Co więcej, DJ-e grają aż do czasu zakończenia imprezy.

Jaka dopłata za przedłużenie wesela?

Impreza może trwać aż do samego rana lub jeszcze dłużej – czy warto wówczas rezygnować z nagłośnienia najwyższej klasy i dostępu do znanych przebojów? Zdecydowanie nie! Wystarczy uzgodnić z DJ-em (wodzirejem) dalszy plan imprezy i dostosować go do indywidualnych oczekiwań. Z reguły cena za przedłużenie wesela jest znacznie niższa niż całkowita kwota za standardowy czas trwania usługi. Należy liczyć się z dopłatą 200 zł za każdą kolejną godzinę.

FAQ:

Do której godziny gra DJ na weselu?

Z reguły DJ gra na weselu do 3 lub 4 godziny nad ranem. Czas ten jest przyjęty w branży DJ-skiej za standard. Cena za każdą dodatkową godzinę pracy związaną z przedłużeniem wesela wynosi 200 zł.

Zespół muzyczny czy DJ – co wybrać?

Zespół grający na weselu na żywo to tradycja. Coraz chętniej jednak decydujemy się na zupełnie inne rozwiązania. Popularność DJ-ów wynika przede wszystkim z dużej elastyczności, możliwości dopasowania muzyki do danej sytuacji oraz dostępu do utworów zarówno tych nowoczesnych, jak i pochodzących z lat 50. i wcześniejszych.

Jak wybrać DJ-a na wesele?

Wybór DJ-a jest dość trudny. Warto sprawdzić, jaki gatunek muzyczny proponuje najczęściej podczas wesel, czy dokłada coś ze swojego repertuaru i czy można z nim ustalić przedłużenie czasu imprezy w razie potrzeby oraz jaki jest koszt takiej usługi.

5 / 5 - (61 votes)