Impreza- okiem DJ-a

W poprzednim artykule opisałem standardowe kroki przy organizacji wesela od strony organizatora (Pary Młodej).

Czy zastanawiało Was, jak to wygląda od strony DJ-a? Jestem przekonany, że tak.

Po wyłuskaniu przez organizatora z tłumu ofert tej najlepszej- oferty wymarzonego DJ-a i po zarezerwowaniu terminu zaczyna się jego praca.

Nie każdy DJ to tylko DJ na wesele. Niektórzy zajmują się także obsługą muzyczną wesela i poprawin, nagłośnieniem i oświetleniem imprez okolicznościowych lub imprezami dziecięcymi wraz z animacjami dla dzieci. To wszystko zależy od wykonawcy.

Tak naprawdę kluczowym elementem realizacji imprezy jest planowanie.

Bez znaczenia jest czy wykonujemy tylko nagłośnienie z oświetleniem imprezy, czy wesele z poprawinami- zawsze trzeba sporządzić plan. Nie można liczyć na łut szczęścia i zastanawiać się czy nam to „wyszło”.

Podczas rozmowy z Klientem, warto określić ramy czasowe, miejsce imprezy oraz ważne momenty podczas trwania imprezy (warte odnotowania w planie). Dobrze jest także posiadać numer do osoby, która jest na „miejscu”.

Dodatkowo, by mieć spokojne sumienie, można określić działania w razie wystąpienia sytuacji kryzysowej (brak prądu, pożar lub zalanie lokalu itp.).

Wbrew pozorom powyższe czynniki nie są takie „niemożliwe” do wystąpienia. Zdarzają się rzadko, lecz się ZDARZAJĄ i warto wiedzieć, co robić i z kim się kontaktować.

Nie poddajmy się „czarnowidztwu”. Planujmy dalej.  W pewnym momencie otrzymujemy gotowy plan- zawierający masę informacji ważnych dla wykonawcy (DJ/prezentera).

Konferencja wraz z bankietem firmowym może trwać kilkadziesiąt godzin dla wykonawcy.

Skąd ta liczba?

Informacje od Klienta X

Miejsce: Poznań

Rozpoczęcie konferencji:     10:00

Zakończenie:             17:00

Impreza taneczna:      20:00

Zakończenie imprezy tanecznej:       03:00

Wg tych obliczeń czas pracy wykonawcy (wg. organizatora) wynosi 17 h.

Poniżej realny czas pracy wykonawcy:

6:00 Rozpoczęcie załadunku sprzętu/ sprawdzenie listy niezbędnego sprzętu

7:00 Zakończenie załadunku sprzętu/ wyjazd

30 minut dojazdu

07:30 Przyjazd na miejsce/ rozpoczęcie rozładunku

08:00 Zakończenie rozładunku/ rozpoczęcie rozstawienia sprzętu

09:30 Zakończenie rozstawiania sprzętu/ sprawdzenie podłączeń i poprawności działania urządzeń.

17:15 Przygotowanie sprzętu pod imprezę taneczną

19:00 Gotowość do imprezy

03:00 (+ 15-30 minut)

03:30 Zakończenie imprezy, rozpoczęcie demontażu

04:45 Zakończenie demontażu.

05:15 Dojazd pod magazyn/ wyładunek

06:00 Zakończenie wyładunku.

Jak widać, wykonawca realnie pracuje 24 h. Oczywiście ten czas pracy jest orientacyjny i może wynieść np. 22 h, lecz ten kto jest z branży dobrze wie w jakim tempie „zwija” się sprzęt nad ranem po imprezie wykonanej na 100 % zaangażowania.

Obsługa muzyczna imprezy okolicznościowej (wesela, poprawin czy jubileuszu), nagłośnienia, czy impreza dziecięca to mieszanka wielu uczuć skondensowanych w ciągu kilkunastu godzin lub czasem nawet więcej niż jednej doby.

Radość, satysfakcja i pozytywna energia pomieszana z dużym wysiłkiem fizycznym i „głową pełną utworów” do zagrania daje na prawdę pełne spektrum emocji i wrażeń.

Każdy, kto zajmuje się profesjonalnie obsługą muzyczną imprez dobrze wie jakie to uczucie, gdy już jest „po imprezie”- to pozytywne zmęczenie, nie daje zasnąć przez najbliższe godziny.

Pozdrawiam

Łukasz Bekas

5 / 5 - (23 votes)