Ile kosztuje DJ na wesele – jaka cena?

Wiele par młodych podczas planowania swojego wesela zastanawia się nad kosztami jego organizacji. Coraz wyższe ceny wynajmu sal i drogie menu to nie wszystko. Liczą się również inne atrakcje i usługi, bez których zabawa do białego rana nie byłaby spełnieniem marzeń. Odpowiednie nagłośnienie to podstawa udanego przyjęcia. Ile kosztuje DJ na wesele? To pytanie, które bardzo często zadają sobie nowożeńcy.

Koszt DJ-a na wesele – czy tylko cena się liczy?

Wesele to jeden z najwspanialszych momentów w życiu, na który czekamy z ukochaną lub ukochanym z niecierpliwością nawet przez kilka lat. Zabawa do białego rana wraz z gośćmi weselnymi powinna spełniać najskrytsze marzenia, dlatego warto dokładnie przemyśleć najdrobniejsze szczegóły, które często są najistotniejsze.

Duże wyzwanie stanowi wybór odpowiedniego nagłośnienia. To od muzyki zależy samopoczucie gości weselnych i ich chęć do tańczenia na parkiecie. Niestety samodzielna organizacja tego elementu jest w zasadzie niemożliwa, dlatego trzeba nastawić się na dodatkowe koszty z tym związane – na szczęście niewysokie w stosunku do tego, co można otrzymać w zamian.

Niezbędny na zaplanowanej w najmniejszych szczegółach zabawie weselnej okaże się przede wszystkim dobry DJ na wesele. To osoba o doskonałym słuchu muzycznym (umiejętność rozpoznawania barw, wysokości i liczby dźwięków), która ma bezpośredni związek z branżą audio. DJ gra na weselu ulubione kawałki państwa młodych, lecz także uzupełnia swój repertuar muzyczny popularnymi piosenkami, na które nowożeńcy mogliby sami nie wpaść.

DJ na wesele powinien zaplanować całą zabawę na długo przed jej rozpoczęciem, aby państwo młodzi mogli jeszcze wprowadzić do listy zmiany wedle swojego gustu i oczekiwań. W branży weselnej wybór DJ-a to podstawa, a kierowanie się wyłącznie ceną jego usługi bywa zgubne w skutkach.

Cena DJ-a na wesele – nie warto oszczędzać na umiejętnościach muzyka

Wynajęcie DJ-a ma wpływ na całą zabawę i to już od chwili wejścia na salę pierwszych gości. Muzyka kształtuje emocje i to jej największa moc, którą umie wykorzystać wyłącznie DJ z odpowiednio długim doświadczeniem w prowadzeniu wesel. Inny z kolei może popsuć przyjęcie, wybierając nieodpowiedni repertuar.

Spokojne tony mogą stworzyć idealną atmosferę do sentymentalnej podróży do przeszłości i powrotu do wspomnień, podczas gdy bardziej rytmiczne uderzenia i głęboki bass zachęcą gości do szaleństwa na parkiecie. Muzyka może zmienić przebieg przyjęcia w zależności od jej charakteru, dlatego warto zlecić organizację nagłośnienia wyłącznie doświadczonym specjalistom. W tej kategorii DJ jest zdecydowanie najlepszym wyborem.


CENNIK DJ NA WESELE

Oszczędność nie popłaca. Wiele osób w trakcie planowania wesela bierze pod uwagę przekazanie pracy DJ-a przyjacielowi bądź krewnemu, który ma uruchamiać wcześniej wybraną muzykę. To błąd, gdyż źle dobrane piosenki mogą przyczynić się do weselnej porażki. Pamiętajmy, że prowadzenie wesela to nie lada wyzwanie, któremu nie każdy podoła.

Wodzirej na wesele – cena zależy od kilku czynników

Wielu osobom rola DJ-a kojarzy się wyłącznie z bierną postawą za konsoletą i uruchamianiem z serwisów internetowych na okrągło tej samej muzyki z wcześniej przygotowanej playlisty. To duże uproszczenie, które ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Warto zacząć od tego, że zakup muzyki u DJ-a to forma wsparcia artysty. Osoba, która stoi za konsoletą, nie znalazła się za nią przypadkowo, gdyż doskonale zna każdy szczegół piosenki znajdującej się w repertuarze i jej podprogowe przesłanie, etapy budowania napięcia czy jego wyciszania. DJ może dopasować nastrój panujący na sali do konkretnego momentu w utworze, np. wykorzystując przy tym ciekawe efekty dodatkowe i oświetlenie. DJ to osoba, która zajmuje się prowadzeniem wesel

Zadaniem dobrego DJ-a jest także zorganizowanie planu wesela, który powinien obejmować praktycznie wszystkie detale mogące mieć wpływ na zabawę. Prowadzenie tego rodzaj przyjęcia wymaga ogromnego zaangażowania i poznania nowożeńców jeszcze przed etapem podpisywania umowy o współpracę. DJ powinien zaznajomić się z ulubionymi utworami państwa młodych, ich charakterem czy oczekiwaniami – praca DJ-a „w ciemno” rzadko kończy się udaną imprezą.

Koszt DJ-a na wesele to nie wszystko – istotny jest zakres usługi

DJ na wesele głównie obsługuje nagłośnienie i uruchamia muzykę dobraną do szczegółowego planu imprezy, część z nich odgrywa także rolę konferansjera. Zatem z łatwością wchodzi w bezpośrednią interakcję z gośćmi, zachęca ich do zabawy lub odwrotnie – stwarza sentymentalną, miłą atmosferę, która doskonale sprawdzi podczas oglądania zdjęć lub filmów nowożeńców na projektorze w sali weselnej.

Najbardziej ambitni DJ-e zwracają uwagę także na oprawę muzyczną. Liczy się przede wszystkim stanowisko, które znajduje się z reguły w centralnej części sali. Z uwagi na jego dość duże wymiary, powinno być dobrze dopasowane do wystroju lokalu. Wśród najlepszych DJ-ów liczy się zgodność z charakterem imprezy, dlatego większość z nich posiada minimum kilka stanowisk przygotowanych na każdą okoliczność.

DJ na wesele – jaka cena za usługi dodatkowe?

DJ-e to artyści, którzy muzyce oddali całe życie i karierę. Nie dziwi zatem fakt, że w efekcie część z nich stale rozwija swoje umiejętności, np. oferując możliwość zagrania na żywo na jednym z kilku popularnych instrumentów. Takie rozwiązanie jak żadne inne wpływa na świetną atmosferę wśród gości. Saksofon, trąbki, gitary, skrzypce, akordeon czy perkusja w dwuosobowym składzie za każdym razem budują ogromne emocje. Zdecydowanie warto je wykorzystać.

Wodzirej może również puszczać na sali bańki mydlane, ciężki dym unoszący się tuż nad podłogą podczas pierwszego tańca, wyświetlać napis Love lub oferować usługę znaną jako fotobudka, w której każdy może zrobić sobie samodzielnie zdjęcie. Co więcej, weselni DJ-e znakomicie orientują się w nowoczesnej technologii. Mogą z łatwością zainstalować telewizor lub projektor, aby wyświetlać na nich ciekawe zdjęcia lub filmy, przedstawiające sytuacje z życia nowożeńców. Na sali powinien także pojawić się fotograf i kamerzysta.

Ile bierze DJ za wesele w dużym, a ile w małym mieście?

Najpopularniejsi DJ-e to osoby znane w branży weselnej jako ambitne i godne zaufania. Zazwyczaj jednak działają w dużych miastach, a cena ich usług odzwierciedla najwyższą jakość realizacji. Dla przykładu w centrum Warszawy koszt za DJ-a na weselu może oscylować wokół 8000 złotych za podstawowe działania, obejmujące nagłośnienie, oświetlenie oraz prowadzenie wesela. Wszystkie dodatkowe usługi są wyceniane jeszcze przed podpisaniem umowy.

Z nieco wyższą ceną muszą liczyć się pary młode, które oczekują od DJ-ów znacznie więcej. Dodatkowe wynagrodzenie może obejmować np. dojazd do miejsca imprezy (większość z nich realizuje usługi na terenie całej Polski) czy też dekorację całej sali weselnej z wykorzystaniem ciekawego oświetlenia.

Nie bez znaczenia są także poprawiny. To etap, którego wyczekuje większość gości na weselu. Warto uzgodnić z wodzirejem rodzaj zabaw czy czas ich trwania. Oczywiście ta usługa również wiąże się z pewnym dodatkowym wynagrodzeniem dla konferansjera. Zatem ile kosztuje DJ na wesele? Ostateczna cena może wynosić od kilkuset do kilku tysięcy zł.

Duże rozbieżności cenowe w ofercie zależą przede wszystkim od konkretnej lokalizacji oraz zakresu usług. W dużych miastach wojewódzkich, np. w Poznaniu, cena DJ-a na wesele może być znacznie wyższa niż w przypadku małej miejscowości.

DJ dłużej na weselu – cena. Ile kosztuje przedłużenie wesela?

Może się zdarzyć, że przyjęcie rozkręci się na dobre, przez co młoda para będzie skłonna dopłacić DJ-owi za pozostanie dłużej na weselu. To doskonałe rozwiązanie, na które warto się zdecydować, szczególnie gdy planujemy przedłużyć imprezę i wspólne biesiadowanie do białego rana. Dopłata za przedłużenie wesela przez DJ jest dość częstym zjawiskiem, gdy goście świetnie się bawią. Warto wziąć to pod uwagę, gdyż nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć scenariusz, dlatego należy być przygotowanym na ewentualną dopłatę. Zwyczajowo wesela trwają do 3-4 godziny i do tej gra DJ. Ale! Można je przedłużyć i wtedy stawka DJ wodzireje liczona jest za każdą dodatkową godzinę pracy.

FAQ:

  • Ile kosztuje DJ na wesele w Wielkopolsce?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje DJ na wesele w Poznaniu – stolicy Wielkopolski. Cena zaczyna się od kilku tysięcy złotych w dużych miastach za pakiety podstawowe. Nie jest jednak ostateczna, gdyż może znacznie wzrosnąć, jeśli parę młodą zainteresują także atrakcje dodatkowe, takie jak bańki mydlane czy generatory dymu na salę. Nie ma górnej granicy i należy ją indywidualnie ustalić z DJ-em.

  • Jak wybrać dobrego DJ-a?

Dobry DJ może zagwarantować nowożeńcom, że zakupiona u niego usługa zostanie zrealizowana zgodnie z planem i oczekiwaniami zarówno pary młodej, jak i samego artysty. Warto sprawdzić fora dyskusyjne oraz sprzęt, którym dysponuje dany DJ, jego portfolio i zakres usług dodatkowych.

  • Czy DJ weselny może pełnić funkcję konferansjera?

Najlepsi DJ-e na rynku mogą prowadzić całe wesele od początku przyjęcia, aż do samego końca, czyli do rana. W efekcie nie trzeba wynajmować kolejnej osoby i wodzireja, gdyż wszystkim zajmie się DJ.

5 / 5 - (29 votes)